• ساعت : ۱۲:۰۹
  • تاريخ :
     ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ 
  • کد خبر : ۲۱۳۲
همزمان با هفته دولت صورت می‌گیرد؛
افتتاح و كلنگ زنی پروژه‌های آبفای استان با اعتباری بالغ بر 5200 میلیارد ریال
آغاز رسمی عملیات احداث خط انتقال فاضلاب پردیسان
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم از افتتاح و کلنگ زنی 11 پروژه با اعتباری بالغ بر 5200 میلیارد ریال همزمان با هفته دولت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، مهندس حسن بختیاری با تبریک فرارسیدن هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر گفت: هفته دولت فرصت مناسبی است برای تبیین فعالیت‌هایی که به منظور خدمت‌رسانی هر چه بهتر به مردم صورت گرفته است.

وی در همین راستا از احداث مخزن ذخیره روستای جریک آغاج و حفر یک حلقه چاه برای این روستا خبر داد و گفت: احداث این پروژه‌ها با هدف رفع مشکل کمبود آب در این روستا با اعتباری بالغ بر 33 میلیارد ریال به انجام رسیده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با اشاره به حفر یک حلقه چاه عمیق در قمرود، اظهار کرد: این چاه نیز به منظور رفع مشکل کم‌آبی در این روستا با اعتباری بالغ بر 26 میلیارد ریال حفر و وارد مدار بهره‌برداری شده است.

وی اصلاح و توسعه شبکه آب چهار روستای طایقان، خلج آباد، جنداب و خدیجه خاتون را از دیگر اقدامات انجام شده برشمرد و یادآور شد: به منظور پایداری آب در شبکه از ابتدای سال جاری یک هزار و 300 متر خط انتقال جدید برای این روستاها احداث و 3 هزار و 500 متر از شبکه آب داخلی این روستاها با اعتباری بالغ بر 13 میلیارد و 400 میلیون ریال اصلاح و بهسازی شد.

بختیاری همچنین از اصلاح خط انتقال چشمه کهندان و اصلاح خط انتقال روستای قشلاق البرز به طول هزار و 750 متر با اعتباری بالغ بر 24 میلیارد ریال خبر داد و گفت: شبکه آبرسانی روستای قشلاق البرز نیز به طول هزار  300 متر با اعتباری نزدیک به 13میلیارد ریال اصلاح و بازسازی شد.

وی با اشاره به حفر و تجهیز یک حلقه چاه و احداث خط انتقال روستای طینوج با اعتباری بالغ بر 34 میلیارد ریال اذعان کرد: با بهره‌برداری از این پروژه‌ها مشکل کمبود آب در این روستا به طور کامل برطرف شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم همچنین به توسعه بیش از هزار متر از شبکه آب شهری قم خبر داد و گفت: این پروژه نیز با هدف جلوگیری از هدر رفت آب و بهبود وضعیت آبرسانی با اعتباری بالغ بر 16 میلیارد ریال به انجام رسیده است.

وی کلنگ زنی مخزن ذخیره 500 مترمکعبی و خط انتقال روستای رستگان را از دیگر پروژه‌های هفته دولت اعلام کرد که قرار است با اعتباری بالغ بر 65 میلیارد ریال تا پایان سال آینده احداث شود.

بختیاری در پایان از کلنگ زنی خط انتقال فاضلاب پردیسان و رینگ شرقی قم به طول 21 کیلومتر خبر داد و اظهار کرد: این پروژه به منظور دفع بهداشتی فاضلاب پردیسان و پروژه‌های طرح ملی مسکن با اعتباری بالغ بر 5 هزار میلیارد ریال احداث خواهد شد.

امتیاز :  ۴.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    6.1.8.0
    V6.1.8.0