• ساعت : ۱۱:۱۶
  • تاريخ :
     ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ 
  • کد خبر : ۲۱۶۴
در قالب طرح جهاد آبرسانی؛
خط انتقال آب 80 روستای قم اصلاح و بازسازی شد
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم گفت: 3 هزار و 500 متر از خط انتقال آب 80 روستای قم در قالب طرح جهاد آبرسانی، اصلاح و وارد مدار بهره‌برداری شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، مهندس حسن بختیاری با اشاره به اقدامات انجام شده در شهرها و روستاهای تابعه استان به منظور پایداری آب در شبکه گفت: در همین راستا اصلاح بخشی از خط انتقال موسوم به 80 روستا که تأمین آب روستاهای شهرستان کهک و بخش مرکزی قم را بر عهده دارد، در قالب طرح جهاد آبرسانی در دستور کار قرار گرفت.

وی با اشاره به فشار بالای آب در این خط انتقال و همچنین جنس لوله آن اظهار داشت: به همین علت سالانه شاهد حوادث زیادی بر روی این خط انتقال بودیم که رفع آن موجب قطع آب مناطقی می‌شد که از این خط لوله بهره‌مند می‌شدند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم خاطرنشان کرد: بر همین اساس و پس از مطالعات و ارائه طرح‌های لازم از سوی کارشناسان آبفای استان، اصلاح و بازسازی 3 هزار و 500 متر از این خط در قالب طرح جهاد آبرسانی توسط سازمان بسیج سازندگی استان قم به عنوان مجری طرح آغاز شد.

مهندس بختیاری با بیان اینکه این پروژه با اعتباری بالغ بر 200 میلیارد ریال و با استفاده از لوله‌های چدن به قطر 600 میلی‌متر به انجام رسید، یادآور شد: هفته گذشته نیز با انجام وصلی‌های مورد نیاز، این خط لوله وارد مدار بهره‌برداری شد.

وی با بیان اینکه با انجام اصلاح بر روی این خط لوله، شاهد پایداری آب در روستاهای شهرستان کهک و بخش مرکزی خواهیم بود، ابراز کرد: امیدواریم با اجرای پروژه‌های جهاد آبرسانی که اصلاح این خط انتقال یکی از آن‌ها بود، بتوانیم خدمات بهتری را به مردم عزیز استان قم ارائه دهیم.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.1.8.0
    V6.1.8.0