• ساعت : ۰۹:۱۴
  • تاريخ :
     ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ 
  • کد خبر : ۲۲۰۳
با هدف آبرسانی پایدار صورت گرفت؛
احداث بیش از 5 هزار مترمكعب مخزن ذخیره آب در روستاهای استان
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم از احداث و بهره‌برداری بیش از 5 هزار مترمکعب مخزن ذخیره به منظور آبرسانی پایدار به روستاهای استان خبر داد.


به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، مهندس نظرزاده به تشریح گزارشی از عملکرد شرکت آب و فاضلاب پرداخت و از پایان عملیات خط انتقال و اصلاح شبکه و نصب انشعابات روستای سنجگان به طول 4 کیلومتر و ساخت مخزن 250 مترمکعبی این روستا خبر داد.

وی اصلاح شبکه آبرسانی روستای خاوه به طول 4 کیلومتر، اصلاح شبکه و خط انتقال روستای ورجان به طول 3 کیلومتر، اجرای خط انتقال روستای کرمجگان به طول 7 کیلومتر و اصلاح و بازسازی شبکه روستاهای فاقد دهیاری به طول حدود 15 کیلومتر را از جمله اقدامات انجام شده در روستاهای استان برشمرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم، همچنین با اشاره به احداث بیش از 5 هزار مترمکعب مخزن ذخیره آب برای روستاهای ورجان، لنگرود و کرمجگان، از تکمیل مخزن هزار مترمکعبی کهک و بهسازی مخزن 2 هزار و 500 مترمکعبی بین‌راهی قائمیه و صادقیه خبر داد.

وی احداث ایستگاه پمپاژ بین‌راهی روستای کرمجگان، تهیه و نصب 4 عدد دیزل ژنراتور برای روستاهای استان قم، تعویض 37 فقره شیرآلات خط انتقال 15 خرداد، اتصال خط 80 روستا و سلفچگان به خط سرشاخه ها، بهسازی و تجهیز 14حلقه چاه شهری و روستایی و بهسازی 10 کیلومتر جاده دسترسی خط انتقال 15 خرداد را از دیگر اقدامات انجام شده ذکر کرد.

نظرزاده همچنین با اشاره به اصلاح و بازسازی 24 کیلومتر از شبکه آبرسانی شهر قم، از راه اندازی و نصب 3 فشار شکن جدید در شبکه توزیع،  اتصال خروجی تصفیه‌خانه جدید به خط 1800 میلیمتر سدکوچری سرشاخه‌ها و انجام عملیات تعمیر 25 الکتروپمپ فرسوده خبر داد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.1.8.0
    V6.1.8.0